Pėsčiųjų – dviračių tiltas sujungė abu Nemuno krantus

Įgyvendinta pusė, ambicingu vadinto projekto, pėsčiųjų – dviračių tilto per Nemuną, sujungsiančio kurortinę dalį su I Alytumi. Tiltas sujungs rekreacines miesto dalis į vieną visumą – žaliąjį žiedą.
Gegužės 14 – 16 dienomis, alytiškiai sulaikę kvapą, stebėjo tilto santvarų užkėlimo operaciją, kurios buvo pakeltos į 30 metrų aukštį ir užkeltos ant atramų. Visa tai įamžino „Discovery“ televizija.

Naujojo tilto ilgis bus – 240 metrų, aukštis – 30 metrų. Statinį sudaro metalinės konstrukcijos, jo dvi atramos stovi krantuose ir dvi vandenyje. Didžiausias tarpatraminis atstumas – 93 metrai. Objekto sąmatinė vertė – 30 mln. litų.

Buvusio geležinkelio tilto (pastatyto 1899 m. ir susprogdinto 1915 m., vėliau atstatyto ir 1926 m. nugriauto) duomenys: Nemuno vagoje buvo išmūryti du apie 20 m aukščio taurai, įrengta Gerberio sistemos 239,2 m ilgio tilto santvara; tilto vidurinis tarpatramis – 96,6 m, kraštiniai – po 73,3 m. Tilto projekto aut. Nikolajus Beleliubskis (Николай Аполлонович Белелюбский).

 Tilto ir aplinkos tvarkymo pabaiga – 2015 m. rugsėjis.

| olitaorany.puslapiai.lt nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.