Pažaiskime footbag?

Vis labiau modernėjant pasauliui ir laisvalaikį užvaldant kompiuteriams, neapsakomas pyktis kyla  atitraukus būsimąjį „snaiperį“, kompiuterinių žaidimų asą, kuris prie jo praleidžia po dešimt, o kartais ir daugiau valandų per parą, o neretas ir visą parą. Tačiau yra dalis žmonių, kurie laisvalaikį leidžia kitaip, šiltąjį metų laiką panaudoja savo pomėgio propagavimui ir populiarinimui.

Jų žaidimas nėra tradicinis kurį lietuviai dievina, kaip antai krepšinis ar futbolas, tačiau jo pagrindinės sudedamosios dalys: kompanija ir gera nuotaika, o žaidimo įrankis – megztas ar nertas kamuolys prikimštas specialių plastikinių granulių, kurios nesudyla jį net sušlapinus.  Bet vis dėlto, galimos ir kitos alternatyvos:

„Reikia mokėti nert, tai tikrai neturėtų būti sudėtinga , o šiaip galima ir iš medžiagos gabaliukų pasidaryti susiuvus juos. Į vidų ką kimšti jau vaizduotės reikalas, galima ir kruopas dėti, bet aišku jos sudrėksta, išbrinksta ir suskyla“, – taip teigė, pašnekovas, vienas iš šio pomėgio atstovų – Edminas Dabušinskas.

Jis kaip ir daugelis kitų jaunų žmonių renkasi pačiame miesto centre, dažniausiai prie Dailiųjų amatų mokyklos, „ten yra mūsų valdos“, priduria jis.

ŽaidimoFOOTBAG pradininkais laikoma John Stalberger ir Mike Marshall, šie amerikiečiai žaidimą sugalvojo, palyginus seniai, 1972 metais.

Augant žaidimo entuziastų skaičiui pasaulyje radosi klubai ir yra netgi profesionalių žaidėjų.

Na, o  pagrindinis žaidimo atributas, kaip jau rašėme anksčiau, kamuoliukas, kuris irgi yra nevienodas, kaip ir žaidimo stilius, pastarasis būna „footbag net“ ir „footbag freestyle“.

Freestyle – meninė žaidėjo įgūdžių išraiška. Žaidžiama stovint ratu ir kuo išradingiau perduodant kamuoliuką kitam. Tai populiariausias „Footbag“ žaidimas – nėra kovos dėl rezultato.

Patyrę žaidėjai dalyvauja „Freestyle“ čempionatuose, kur vertinama jų pasirodymai pagal choreografiją, sudėtingumą, įvairovę ir techniką, o taip pat už originalumą ir kūrybiškumą.

„Footbag net“ žaidžiamas teniso aikštelėje per 1,5 metro aukštyje pakeltą tinklą vienas prieš vieną arba du prieš du.

28 Replies to “Pažaiskime footbag?”

 1. kolkas nk neorganizuojama nes jug saltoka vietos nera normalios zaist :) nors vat cia jemi portalas siulosi daryt meeta tai gal but reiktu visiem ateit kas galim ir ten kartu tokia izanga padarysim ;)

 2. dimizi organizuosi zaidynes? saunuolis galesiu padet padaryt festivali tik pasakyk kurioj vietoj ir kokiu laiku? :rotfl: :callme: :callme:

 3. tai dimi jau organizuoji zaidynes? :) saunuolis. butinai informuok ir mane. kokios zaidynes be manes. parodysim ka sugebam. :))
  Tandemas :))

 4. nerodo vistiek :) arba tiesiog gmail’o nick mano dimizz00 tai pridesi ten @ ir tada gmail.com :)

 5. nes kai parasiau savo emaila reikia kad adminai patvirtinu ta zinute nerodo niekam :)

 6. arba tiesiog fb susiraskit mane ir bus gerai nes cia meilui reik moderatoriu leidimo :)

 7. kur patinka ten ir renkiesi :) o seip mes patys tai dazniausei prie dailes mokyklos renkames :) aisku dabar ziema tai sunkei gaunasi su tais pazaidimais bet jai yra noro tikrai galima :)

 8. del manes kad ir dabar galim atidaryt ta vadinama sezona :D nu bet reiks paluket pavasario :)

 9. Sveiki visi, jo sitas prikolas su footbag aprasymu tikrai yra labai geras dalykas. o ypac mum sio sporto propoguotojam. ANE DIMI !
  tai va DIMI linkejimai tau ir lauksim pavasario. :)
  darysim footbag sezono atidaryma :rotfl:

 10. vat gavosi ko norejau pirmas straipsniukas apie megema dalyka :) o visi kurie nori pazaist prasom nesidrovekit parasykit ir manau kazka bus galima suorganizuot :) kaip supratot ir fb galit mane rast ir vat el pastas yra :) atsivesi visi draugu palosim ir bus tikrai smagu :) peace!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.