Pažaiskime footbag?

Vis labiau modernėjant pasauliui ir laisvalaikį užvaldant kompiuteriams, neapsakomas pyktis kyla  atitraukus būsimąjį „snaiperį“, kompiuterinių žaidimų asą, kuris prie jo praleidžia po dešimt, o kartais ir daugiau valandų per parą, o neretas ir visą parą. Tačiau yra dalis žmonių, kurie laisvalaikį leidžia kitaip, šiltąjį metų laiką panaudoja savo pomėgio propagavimui ir populiarinimui.

Jų žaidimas nėra tradicinis kurį lietuviai dievina, kaip antai krepšinis ar futbolas, tačiau jo pagrindinės sudedamosios dalys: kompanija ir gera nuotaika, o žaidimo įrankis – megztas ar nertas kamuolys prikimštas specialių plastikinių granulių, kurios nesudyla jį net sušlapinus.  Bet vis dėlto, galimos ir kitos alternatyvos:

„Reikia mokėti nert, tai tikrai neturėtų būti sudėtinga , o šiaip galima ir iš medžiagos gabaliukų pasidaryti susiuvus juos. Į vidų ką kimšti jau vaizduotės reikalas, galima ir kruopas dėti, bet aišku jos sudrėksta, išbrinksta ir suskyla“, – taip teigė, pašnekovas, vienas iš šio pomėgio atstovų – Edminas Dabušinskas.

Jis kaip ir daugelis kitų jaunų žmonių renkasi pačiame miesto centre, dažniausiai prie Dailiųjų amatų mokyklos, „ten yra mūsų valdos“, priduria jis.

ŽaidimoFOOTBAG pradininkais laikoma John Stalberger ir Mike Marshall, šie amerikiečiai žaidimą sugalvojo, palyginus seniai, 1972 metais.

Augant žaidimo entuziastų skaičiui pasaulyje radosi klubai ir yra netgi profesionalių žaidėjų.

Na, o  pagrindinis žaidimo atributas, kaip jau rašėme anksčiau, kamuoliukas, kuris irgi yra nevienodas, kaip ir žaidimo stilius, pastarasis būna „footbag net“ ir „footbag freestyle“.

Freestyle – meninė žaidėjo įgūdžių išraiška. Žaidžiama stovint ratu ir kuo išradingiau perduodant kamuoliuką kitam. Tai populiariausias „Footbag“ žaidimas – nėra kovos dėl rezultato.

Patyrę žaidėjai dalyvauja „Freestyle“ čempionatuose, kur vertinama jų pasirodymai pagal choreografiją, sudėtingumą, įvairovę ir techniką, o taip pat už originalumą ir kūrybiškumą.

„Footbag net“ žaidžiamas teniso aikštelėje per 1,5 metro aukštyje pakeltą tinklą vienas prieš vieną arba du prieš du.

28 Replies to “Pažaiskime footbag?”

  1. koks skirtumas kiek metu :) va atsirado forumas siek tiek reik palaukt kad juo dar rimtai naudotis ten vat galesit su visais susirasyt pasiskaityt ir jai bus noro susitikt :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.