Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena šiemet bus vainikuota didele karine švente Alytuje „Mes – tai Jūs!”

Tradiciškai, minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, Lietuvos kariuomenė drauge su šalyje dislokuotais NATO sąjungininkais ir kariuomenės bičiuliais rengia šventę, kurios metu visuomenė įvairiais būdais supažindinama su kariuomenės istorija, veikla, naudojama ginkluote ir karine technika. Šiais metais šventė vyks gegužės 19 d. Alytuje, prie Sporto ir rekreacijos centro bei Jaunimo parke.

„Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena – viena reikšmingiausių krašto apsaugos sistemos minėtinų dienų. Šiandieninėje saugumo situacijoje Lietuvai kaip niekada reikalinga stipri kariuomenė, o visuomenės pasitikėjimas ir palaikymas yra vienas svarbiausių ginklų, kuris suteikia kariuomenei drąsos ir ryžto“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Nuotraukos autorė: srž. sp. Ieva Budzeikaitė

Pasak Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Jono Vytauto Žuko, ši šventė yra tam tikra duoklė Lietuvos kariuomenės draugams – žmonėms, kurie domisi šalies gynybos reikalais, žavisi karine tarnyba ir palaiko Lietuvos kariuomenės idėją.

„Šios šventės prasmė – pagerbti kovojusius už Lietuvos laisvę ir parodyti visuomenei, kokie Lietuvos nepriklausomybės saugotojai ir gynėjai yra šiandien, kaip ir su kuo jie ruošiasi šalies gynybai ar vykdo karines misijas už jos ribų“, – sako kariuomenės vadas.

Renginio organizatoriai žada didelio masto karišką šurmulį – Alytaus Jaunimo parke iškils net kelios dešimtys karinių palapinių, kuriose įvairių kariuomenės pajėgų kariai pristatys tarnybos būdus, taip pat bus parengę įvairių smagių užduočių mažiems ir dideliems, demonstruos ginkluotę, ekipuotę ir karinę įrangą, žmonės turės galimybę pabendrauti su kariais apie karinę tarnybą. Šventės dalyviai galės iš arti pamatyti ir kariškus šarvuotus visureigius „Hammer“ (HMMWV), ir 36 tonas sveriančias ratines pėstininkų kovos mašinas „Boxer“, ir 56 tonas sveriantį tanką „Leclerc“. Taip pat bus atvertos Lietuvos kariuomenės ir šalyje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės karinės technikos durys ir liukai.

Šventės dalyviams bus demonstruojama ne tik sausumoje naudojama karinė technika. Parodomaisiais skrydžiais juos ketina pasveikinti NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys Portugalijos ir Ispanijos pilotai.

Atvykusieji į renginį turės galimybę pamatyti ir karinių veiksmų, taip pat pajausti tariamo mūšio dūmų ir parako kvapą. Šventės metu bus demonstruojamos net dvi karinės operacijos: rekonstruktorių klubo „Grenadierius“ nariai primins periodą „Karas po karo“ – inscenizuos aršią žaliukų akistatą su NKVD smogikais, o Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai pademonstruos šiuolaikinę karinę operaciją.

Po poros metų pertraukos šventėje bus vėl eksponuojamas atstatytas partizanų bunkeris, o šalia jo būsiantys istorikai dalinsis žiniomis apie partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą ir kitus Laisvės kovų dalyvius.

Kariuomenės renginyje dalyvaus ir kitos su šalies gynyba bei saugumu susijusios valstybės institucijos bei organizacijos: Lietuvos policija, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnyba, Lietuvos Respublikos muitinė, Lietuvos šaulių sąjunga, Nacionalinis transplantacijos biuras ir kt.

Šventės metu kariškus ir patriotinius muzikinius kūrinius atliks Sausumos pajėgų orkestras, grupės „Žalvarinis“ ir „Thundertale“.

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos minėjimo tradicija susijusi su tarpukariu gyvavusia Kariuomenės ir visuomenės susiartinimo diena. Kelių karių ir visuomeninių organizacijų atstovų iniciatyva pirmą kartą ši šventė buvo surengta 1935 m. Jos reklamoje buvo skelbiama: „kultūrinis ir materialinis valstybės gyvenimas gali klestėti tik tuomet, kai jos užnugaryje stovi stipri kariuomenė, kurios likimu gyvena kiekvienas pilietis“.

Planuojama šventės „MES – TAI JŪS!“ programa
2018 m. gegužės 19 d., šeštadienis, Alytus

 9.00 val.  Padėkos Šv. Mišios už Lietuvos partizanus ir Laisvės gynėjus Šv. Angelų Sargų bažnyčioje Alytuje
 10.15 val. Eisena iš Šv. Angelų Sargų bažnyčios į Laisvės Angelo aikštę.
 10.30 val. Renginys Lietuvos partizanams pagerbti ir Nepriklausomybės kovoms paminėti Laisvės Angelo aikštėje.
 11.15 val. Eisena Alytaus sporto rūmų link. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir Sausumos pajėgų orkestras žygiuoja į aikštę prie Sporto ir rekreacijos centro.
 12.00 val. Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiai aikštėje prie Sporto ir rekreacijos centro.
 12.15  val. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos parodomoji programa.
 12.30–17.00 val. Lietuvos kariuomenės padalinių ginkluotės, technikos, ekipuotės ir logistikos ekspozicijų lankymas (kvietimas įveikti ne vieną žaidybinę kliūtį ar karinę užduotį kartu su būsimaisiais kariais), NATO padalinių, šauktinių ir savanorių tarnybos pristatymas aikštėje prie Sporto ir rekreacijos centro bei Jaunimo parke.
17.00 val.   Baigiamasis koncertas: folkroko grupė „Žalvarinis“ ir sunkiojo metalo grupė „Thundertale“.

KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJOS informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.