Nuomonės. Gatvės gimnastika Alytuje?

Gatvės gimnastų atliekamus triukus gali pamatyti alytiškiai keliaujantys pro Jotvingių gimnazijos stadioną, jie, tai jaunuoliai – sugebantys meistriškai išlaikyti pusiausvyrą, triukų gausa ir nuostabiai ištreniruoti vaikinų kūnai merginas priverčia ilgesingai dūsauti, o vaikinams pelnytai kelia pavydą. Nedūsaukite ir nepavydėkite – galite išbandyti ir jūs, tik ar užteks visiems gatvės skersinių? Alytuje naujų gatvės skersinių ne padaugėjo, o tik mažėja, nes senieji rūdija. Skersiniai reikalingi lavintis ir sportuoti, o taip pat stiprinti fizinę sveikatą.

Sulaukėme elektroninio laiško iš neabejingo alytiškio Justino, kuris savo fizinę jėgą stiprina ant Jotvingių gimnazijos pašonėje esančių skersinių, jis teigia, kad Alytuje didžiausias dėmesys skiriamas gatvių, šaligatvių ir kitų erdvių sutvarkymui, o pamirštama ir bendruomenės, gyventojai, gyventojų užimtumas, sveika gyvensena. Dabar esantys skersiniai mokyklose yra išklibę, sulinkę ir nesaugūs, nėra naujų įrenginių, kurių pagalba būtų aktyvinama jaunimo veikla lauke. Alytuje nėra nė vienos gimnastikos aikštelės, kur būtų skersiniai, turnikai su žiedais.

Gatvės gimnastika – nauja, ypač Lietuvoje, sporto šaka. Tai gimnastikos ir fitneso mišinys. Pratimams atlikti naudojamas skersinis, lygiagretės ir savo kūno svoris. Šis sportas nereikalauja jokių finansinių išlaidų, skersiniai būna kiekviename mokyklos stadione. Nuo gimnastikos skiriasi tuo, kad atliekami tik jėgos pratimai (ne vien paimti iš gimnastikos).

Visas judėjimas vienu metu kilo JAV ir Ukrainoje. Pirmus vaizdo klipus pradėjo kelti į internetą prieš ~10 metų, kuriuose amerikiečiai darydavo prisitraukimus ant šviesoforų stulpų, kitų gatvės elementų.

11 Replies to “Nuomonės. Gatvės gimnastika Alytuje?”

  1. Aiksteliu street workoutui ziauriai reiketu,as pats tuo uzsiimu jau 2 metus,bet ten kur treniruojuosi jau net nepanasu i turnikus o I kaskokius surudijusius gelezies gabalus,reiketu bent jau skersinio,ziedu,kopeteliu ir lygiagreciu ir viso sito butu per akis

  2. (:weep:) kaip gaila kad google.lt nerandu kur buti galima lankyti gimnazija nuo 9metu :( labai labai megztu vartyti  ( :heart: ) bet nera :(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( labai delto liudziu moku daug triuku ant turniko

  3. REIKIA, sportuoja and vidzgirio vidurines visi o ne ant jotvingiu visu pirma. Galetu Alytuje irengti normalu jungle gym ir tad butu viskas puiku :) :peace:

  4. Parke yra, prie vidzgirio, volungės mokyklų yra, prie 5 pagrindinės buvo bet išlupo, dėl stadiono. Prie 12 vidurinės ir kitų kaip ir nėra nei tūrnyko nei lygiagrečių.

    Svarbiausia prie mokyklų įrengti, kad vaikai galėtų ateit į protą, nes beveik kiekvienas moksleivis yra prasirūkęs ir/arba prasigėręs. O paskui įrengti sporto vietas toliau nuo gatvių kur yra švaresnis oras.

    http://www.youtube.com/watch?v=tKeSQ50UJqw

  5. Manau tikrai reiktų daugiau sporto aikštelių, nes dabar jaunimas neturi kuo užsiimti. Jų užimtumas šiuo metu būna prie alaus butelio arba cigarečių pokelio.. :struggle:

  6. Daugiau aiksteliu tikrai reiktu nes nera net kur zmoniskai pasportuoti reikia leisti pinigus sporto salems o jose tikrai nepasitreniruosi gatves gimnastikos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.