Miuziklas „Legenda apie Alytų“ pristatytas didžiojoje scenoje

Birželio 18 – osios vakare, Alytaus miesto teatro sceną užplūdo jaunimas. Sausakimšoje salėje alytiškiai išvydo Alytaus geriausiųjų meno vadovų pastatytą, o vaikų ir jaunimo suvaidintą miuziklą „Legenda apie Alytų“. Miuziklas ypatingas tuo, kad jame vaidina daugiau kaip pusė šimto alytiškių vaikų ir jaunimo, nuo pirmaklasio iki abituriento.

„Le­gen­dos apie Aly­tų“ sce­na­ri­jų pa­ra­šė Svet­la­na Ža­dei­kie­nė, re­ži­sa­vo Jo­nas Gai­žaus­kas ir Ie­va Iva­naus­kie­nė. Ar­tis­tų ju­de­siu rū­pi­no­si cho­reo­grafės Rū­ta Me­ki­šai­tė ir Auš­ra Sau­le­vi­čiū­tė, vo­ka­lu – mo­ky­to­jos Li­na Ka­mins­kie­nė, Da­lia Kaz­laus­kie­nė ir Al­do­na Ra­ma­naus­kai­tė.

Draugiška atmosfera, jaunieji aktoriai, kurie patikėjo tuo, ką daro, ir kuriems tikru gyvenimo įvykiu tapo repeticijos, bei premjera didžiojoje miesto scenoje, didžioji pažintis su kulisais ir pagarbūs žiūrovų aplodismentai.

Pagrindinius vaidmenis atliko:

Alytis – Hubertas Kazlauskas
Mirgrausėlė – Lauryna Labutytė
Žynys – Marius Franckevičius
Raimonis – Lukas Dirsė
Mirgrausėlės motina – Gabrielė Juozapavičiūtė[divider]

Domantas SkrabulisMIESTELĖNAS Domantas Skrabulis

„Miuzikle buvau miestelėnu, tai ne pagrindinis vaidmuo, tačiau teko vaidinti 6-7 scenose“.

Jaunasis aktyvus alytiškis veda renginius, dalyvauja akcijose, lanko dramos studiją  Taškas“, pas vieną iš šio miuziklo režisierių – Joną Gaižauską.

„Režisierius man pasiūlė suvaidinti ir aš sutikau“, sako Domantas.

– Patiko dalyvauti kūrybiniame procese, o vėliau įgyvendinti sumanymus ant scenos?

– Man buvo labai smagu, aišku darbo ir pastangų įdėti reikia visur daug, taip pat turėti motyvacijos, bet įdomu. Visame projekte buvau – 4 mėnesius.

– Ateitį ketini sieti su kūryba, menais, aktoryste?

– Kūryba, pramogomis arba verslu arba viskuo kartu.[divider]

Hubertas KazlauskasALYTIS Hubertas Kazlauskas

„Įsikūnyti į pagrindinio vaidmens – Alyčio personą buvo sunku ir įdomu. Sunku, nes nesu profesionalus aktorius ir tai nėra mano stiprioji pusė, tačiau įdomu, nes tai puiki galimybė tobulėti. Ypatingai nustebau kai buvau pakviestas vaidinti miuzikle, pirmasis pasiūlymas, kurį gavau buvo kunigaikščio, tačiau vėliau paaiškėjo, kad būsiu Alytis, o tai mane labiausiai nustebino, nes paskutinį kartą vaidinau scenoje tik prieš – 7 metus.“

Hubertas domisi ne tik aktoryste, bet ir muzika, įkurė muzikos grupę „Aukštyn“, kuri dabar pakeitusi pavadinimą į „LiMbo“, jos premjera jau čia pat.[divider]

Lauryna Labutytė MIGRAUSĖLĖ Lauryna Labutytė

„Nesu aktorė, tačiau gavau progą sudalyvauti miuzikle ir tuo labai džiaugiuosi“. Tai neįkainojama patirtis, kurią Lauryna ketina kaupti ir išnaudoti savo ateityje, jos didžiausias noras tapti scenos žmogumi ir ateitį sieti su menais, vaidyba, muzika.

„Šiame miuzikle „Legenda apie Alytų“ buvo įdomu ir sunku. Vaidmuo man patiko, nes derėjo prie mano asmenybės, tačiau neturėdama didelės aktorinės patirties susidūriau su sunkumais, norėdama perteikti charakterį. Tai nauja patirtis ir slapta išsipildžiusi svajonė, procesas buvo labai įdomus ir žavintis.“

[divider]

Lukas DirsėRAIMONIS Lukas Dirsė

„Gavau kvietimą suvaidinti miuzikle, pasirodė labai įdomu įgyti vaidybos patirties, nes dar nebuvau vaidinęs nė viename miuzikle, nors 4 metai kaip lankau dramos būrelį“.

– Svajoji tapti aktoriumi ar ateitį sieti su menais?

– Ne, svajoju apie architektūrą.

[divider]

Muzika – Andrius Abromavičius
Scenarijus – Svetlana Žadeikienė
Režisūra – Jonas Gaižauskas, Ieva Ivanauskienė
Choreografija – Rūta Mekišaitė, Aušra Saulevičiūtė
Vokalo mokytojos – Aldona Ramanauskaitė, Dalia Kazlauskienė, Lina Kaminskienė
Scenografija – Ilona Kalibatienė
Kostiumų dailininkė – Nijolė Šerpenskienė
Miuziklo projekto koordinatorė – Regina Vilkelienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.