Kuo Alytaus jaunimas „kvėpuos“ 2020 metais?

Alytaus miesto savivaldybė paskelbė strateginį miesto raidos planą iki 2020 metų, kuris būtų įgyvendinamas iš vietinių lėšų, valstybinio biudžeto, bei Europos Sąjungos 2014-2020 metų paramos etapo. Kaip miestas vystysis, kokie bus pagrindiniai prioritetai, kokią naudą turės jaunimas, čia aptarsime svarbiausius artėjančių septynių metų projektus, kurie, kaip planuojama, pakeis jaunimo gyvenimą Alytuje.

I Prioritetas: Viešųjų paslaugų kokybės ir prieinamumo užtikrinimas, ugdant sumanią, veiklią ir solidarią miesto bendruomenę

II prioritetas: Miesto ekonominio augimo skatinimas, didinat verslo konkurencingumą, eksporto apimtys ir gyventojų užimtumą

III Prioritetas: Darni miesto infrastruktūros plėtra

Alytaus miesto jaunimui ketinama skirti itin didelį dėmesį.

Ketinama atnaujinti ir kitaip modernizuoti ikimokyklinio mokymo įstaigas, lopšelius darželius, darželius – mokyklas, bendrojo ugdymo įstaigas ir aplinkines teritorijas.

Šiais metais planuojama pradėti rekonstruoti Volungės pagrindinės mokyklos fasadą, jį apšiltinant, taip pat rekonstruojant neformaliojo ugdymo įstaigas – Dailės ir Muzikos mokyklas.

 Be planuojamų atnaujinti mokymo įstaigų didelį dėmesį ketinama skirti jaunimo laisvalaikio užimtumui, sveikos gyvensenos propagavimui, aktyvaus gyvenimo būdo skatinimui, tam ruošiama atnaujinti penkių mokymo įstaigų stadionus, juos pritaikyti visuomenės sporto reikmėms, rekonstruoti Jaunimo parką, įrengiant naujas laipynes, dviračių takus ir mažąją infrastruktūrą. Tvarkant Jaunimo parką ketinama atsižvelgti į jaunimo poreikius, o jie paprasti, daugiau vaikams žaidimų aikštelių, turnikų, laipynių ir naujos, atitinkančios aukštus reikalavimus riedlenčių-riedučių aikštelės. 

Ketinama AMBC – Alytaus miesto bendruomenės centre įkurti Alytaus jaunųjų automobilininkų akademiją, o šalia figūrinio važiavimo įvairiomis vairavimo sąlygomis aikšteles. Šiame centre vietos atsirastų ir dar dviems jaunimo erdvės įkurdinti.

Ypač brangus, tačiau kaip teigiama, labai reikalingas sporto objektas, dengtas futbolo maniežas, projektuojamas šalia Gulbynės ežerėlio būtų taip pat įgyvendintas iki 2020 metų.

Kiekvieną iš įvardytų planuojamų sprendinių ketiname akcentuoti ir aptarti plačiau ir išsamiau, ypatingą dėmesį skirdami jaunimui. Artimiausiomis dienomis sužinosite kokiomis viltimis gyvena Alytaus jaunimas ir kokie jų norai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.