Kelionė iš Didžiosios Britanijos į Alytų dviračiais

Alytiškis Arnoldas, kartu su savo pusbroliu tapo imigrantas – keliautojais, kurie iš Didžiosios Britanijos į Alytų grįžo neįprasta transporto priemone – dviračiu. Neįprasta ir kelionė kupina nepaprastų įspūdžių, nakvynė palapinėse, persikėlimas keltu ir išminta 1500 kilometrų.

– Grįžai dviračiu iš Didžiosios Britanijos  į Alytų, kaip kilo mintis tai padaryti dviračiu, kodėl ne įprastu transportu?

– Visu pirma, dviračiu jau minu trejus metus, o viskas prasidėjo, kai mūsų kaimynai pasiūlė atiduoti kalnų dviratį, kuris buvo šiek tiek sugedęs ir žinoma jį susitvarkiau. Internete buvau susiradęs dviračių forumų, kuriuose radau įdomių idėjų, kaip numinti iki jūros iš Londono, pirmoji kelionė buvo – 75 kilometrų.

Atsikėliau vieną ankstų rytą ir planą įvykdžiau, nuvažiavau iki jūros.  Kelionė truko apie  8 valandas. Nuo to viskas ir prasidėjo, važinėjau į kitus miestus, kol kilo idėja parvažiuoti dviračiu namo į Lietuvą, prie mano idėjos prisijungė ir pusbrolis.

– Tai pirma ir ilga kelionė dviračiu?

– Tai būtų pirma, ilgoji turistinė kelionė, kuri užtruko ilgiau negu tris dienas. Esu ne kartą važiavęs vienas ir grupėmis,  daugiau negu po 200 km.

– Kiek laiko truko ilgoji kelionė namo?

– Išvažiavome iš Didžios Britanijos balandžio pirmąją, iš karto po Velykų, o Miklusėnuose buvome – balandžio 17 dieną. Iš kelionės, 24 valandos buvo praleistos plaukiant keltu į Klaipėdą.

– Koks buvo kelionės maršrutas?

– Mūsų maršruto pirmoji stotelė buvo Londonas iš ten į Doverį, tuomet keltu i Dunkirk, Prancuziją, o tuomet jūros pakrante pro visą Belgiją ir Olandiją. Vėliau patraukėme pro Rotterdamą link Utrecht, Arhem, į Vokietija link Munster, pralenkėme Bremen’a, link „Hamburgo įlankos“.  Ir pagaliau nuo tos „įlankos“ persėdome į  keltą, judėjome link Klaipėdos.  Lietuvos teritorijoje važiavome vaizdingais keliais pro Šilutę, Jurbarką, Kazlų Rūdą, Prienus ir namo į Miklusėnus.

– Keliese keliavote ir ką spėjote pamatyti, pastebėti, sužinoti?

– Keliavome dviese, aš ir mano pusbrolis. Turbūt galėtume parašyti storą knygą, ką pamatėme ir sužinojome, tiek Belgijoje, Olandijoje ar Vokietijoje, matėme daug įspūdingų vėjo malūnų laukų. Buvo įdomu suprasti, kokia įspūdinga dviračių takų infrastruktūra egzistuoja Olandijoje. Turbūt visą gyvenimą prisiminsiu, kaip iš ryto prasilenkdavome, pro būrius vaikų, kurie važiuodavo dviračiu į mokyklą.  Suaugusieji dviračiais keliaudavo į darbus.

– Papasakok plačiau kur miegojote, ir kaip į šią ekspediciją reagavo aplinkiniai?

Miegojome palapinėse, nors balandžio mėnesį,  šiek tiek buvo šalta, bet nesušalome! Stengėmės vengti didelių miestų, kartais tai nepavykdavo, teko važiuoti pro juos. Žmonės į mus reaguodavo šiltai, mojuodavo, o kai kurie bandydavo užkalbinti sava kalba. Nustebdavo, kai sužinodavo iš kur ir į kur mes važiuojame.

– Ką galėtum pasakyti, dviratis gera transporto priemonė?

– Kadangi pats naudojuosi dviračiu kelionėms į darbą, tad galiu pasakyti, kad tai naudinga ekonomine prasme, nes sutaupoma pinigų, ypač tokiame mieste kaip Londonas, kur kelionės viešuoju transportu kainuoja nemažai. Alytuje pastebėjau, kad nemažai žmonių irgi važinėja dviračiais, įrengta daug dviračių takų.

Sveikintina, kurie pasirenka dviratį, kaip transporto priemonę, nesvarbu ar tai būtų kelionė iki sekančio namo pas draugą, ar turistinė kelionė po Europą. O kas dar nesinaudoja dviračiu ar jo neturi, siūlau išbandyti ir pajausti  nevaržomą laisvę!

Parašykite komentarą “Kelionė iš Didžiosios Britanijos į Alytų dviračiais”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.