Miesto centrinėje dalyje sukasi aktyviausias miestiečių gyvenimas. Aplink Alytaus miesto savivaldybę, Rotušės aikštę yra įsikūrę svarbiausios miesto institucijos, valdžios įstaigos. Kultūros renginiai vyksta Rotušės aikštės pašonėje pastatytuose dramos teatro rūmuose.
Centrą riboja svarbios ir judrios S. Dariaus ir S. Girėno, Vilniaus, Pulko, Jotvingių, Birutės, A. Basanavičiaus gatvės.

Miesto centre yra unikalus parkas – „Miesto sodas“. Šis parkas garsėja savo rožynais, įkurtas pušų apsuptį, o centre įrengtas fontanas. Visai šalia Laisvės Angelo skulptūra ir aikštė aplink jį.

Alytus yra padalintas į pramonės zonas, kurių yra keturios, miegamuosius rajonus, centrinę dalį ir individualiųjų namų kvartalus. Miestas išdėstytas labai patogioje vietoje, visi rajonai yra nesunkiai pasiekiami, patogus kelių infrastruktūros tinklas.

Vienas seniausių gyvenamųjų rajonų – DAINAVA

Seniausias ir pirmasis mikrorajonas pradėtas statyti 1960 metais. Po jo sekė viso miesto aktyvi plėtra. Dainava įsiterpusi tarp senosios dalies, miesto centro ir Jaunimo parko iš kitų pusių jį skiria naujasis Vidzgirio mikrorajonas ir Senamiesčio zonos.
Dominuoja 5, 9, 12 aukštų daugiaaukščiai namai. Yra keletas modernizuotų bei naujos statybos namų.
Veikia vienas vaikų darželis, bei 2 pagrindinės  mokyklos – Dainavos ir Dzūkijos.

      

[divider]

PUTINAI – jauniausias rajonas

Tai  antrasis pradėtas statyti ir pagal žmonių amžių – jauniausias mikrorajonas. Pirmojo namo pamatai pradėti statyti apie 1965-1970 metus.
Dominuoja 5, 9, 12 aukštų stambiaplokščiai gyvenamieji namai. Kaip ir Dainavos mikrorajone yra modernizuotų namų.

Putinai juosiami Pramonės rajono ir Gulbynės ežerėlio, kitoje pusėje Jaunimo parkas, o vakaruose Naujasis Miesto centras, kuris netolimoje ateityje turėtų būti užstatytas, šiaurinėje pusėje Panemunės gyvenamasis rajonas, jame įsikūrę Alytaus profesinio rengimo centras, Statybų profilio filialas, automobilių diagnostikos ir remonto dirbtuves, techninės apžiūros centras.

Putinuose veikia 3 vaikų darželiai, bei 5 mokyklos:

+ Jaunimo ir suaugusių mokykla;
+ Profesinio rengimo centras;
+ Šaltinių pagrindinė mokykla;
+ Putinų gimnazija;
+ Panemunės pagrindinė mokykla.

 [divider]

Vienas naujausių gyvenamųjų rajonų – VIDZGIRIS

Į vakarus nuo miesto centro įsikūręs Vidzgirio gyvenamasis rajonas savo užimamu plotu didžiausias daugiaaukščių namų kvartalas mieste. Rajoną riboja Dainavos rajonas iš kitos pusės miesto centras iš vakarų pusės naujausias daugiaaukščių namų kvartalas – Likiškėliai, kurie pastatyti ant didelės kalvos nuo kurios atsiveria nuostabi miesto panorama.  Šiaurės pusėje stūkso Jotvingių g. turgavietė ir Naujasis Miesto centras, kuris netolimoje ateityje bus užstatytas.

Dominuoja  5, 9, 12, 14, 16 aukštų daugiaaukščiai namai. Yra modernizuotų bei naujos statybos namų, socialinės paskirties gyvenamieji daugiaaukščiai namai.

Veikia 5 vaikų darželiai, bei  5 mokyklos:

+ Šv. Benedikto gimnazija;
+ Jotvingių gimnazija;
+ Vidzgirio pagrindinė mokykla;
+ Volungės pagrindinė mokykla;
+ Likiškėlių pagrindinė mokykla.

 Į šiaurės vakarus nuo Vidzgirio yra Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčia. Vidzgirio miškas (parkas), paskelbtas Vidzgirio botaniniu draustiniu. Parke yra žydų holokausto aukų kapinės.[divider]

Mieste  yra individualių gyvenamų kvartalai išsidėstę I Alytaus, Senamiesčio, Kurorto, Likiškėlių gyvenamosiose zonose su išvystyta insfrastruktūra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.