Dainavos pagrindinės mokyklos sporto aikštynas keičia savo įvaizdį

Alytaus miesto Dainavos mikrorajonas – pats seniausias rajonas, kuriame užaugo ir auga ne viena alytiškių karta. Šiame rajone jaučiamas sporto aikštelių trūkumas, Dainavos pagrindinės mokyklos sporto aikštynas susidėvėjęs, reikalaujantis naujų kapitalinių investicijų ir remonto.

Vadovaujantis Alytaus miesto plėtros iki 2015 metų strateginiu planu, patvirtintu Alytaus miesto savivaldybės tarybos 2002-12-19 sprendimu Nr. 149, Alytuje planuojama gerinti laisvalaikio organizavimą ir kūno kultūros infrastruktūrą, kooperuotomis lėšomis atnaujinti ir modernizuoti sveikatingumo sporto bazes, pritaikyti jas įvairioms sporto paslaugoms teikti gyvenamoje vietoje.

2011 m. vasario 4 d. Lietuvos futbolo federacijos vadovas Liutauras Varanavičius ir VšĮ Alytaus apskrities futbolo klubo prezidentas Andrius Stasiukynas pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl Dainavos pagrindinės mokyklos futbolo aikštyno įrengimo.

Iki spalio 31-osios mokyklos stadiono žolę pakeis profesionali dirbtinė aikštės danga, kainuojanti per 500,0 tūkst. litų, kurią alytiškiams padovanos UEFA ir Lietuvos futbolo federacija (LFF). Remiant Alytaus miesto savivaldybei, futbolo bendruomenei, privačiam verslui, mokyklos stadione artimiausiu metu atsiras dirbtinės dangos aikštė, kita kokybiškoms jaunimo treniruotėms reikalinga įranga ir technika.

Planuojamas sporto aikštynas bus daug kokybiškesnis ir didesnis, išmatavimai atitinkantys futbolo taisyklių reikalavimus 105 x 68 m. Bus atvertos naujos erdvės aplink pagrindinės mokyklos teritoriją ir aikštyną. Šiuo metu per skylėtą tvorą į sporto aikštyną vakarais renkasi ne sveikos gyvensenos mėgėjai, teršiantys aplinką, sukeliantys problemų aplinkiniams namų gyventojams.

Pašalinus senus medžius ir krūmus (21 želdinys), planuojama pasodinti kokybiškus želdinius pagal nustatytą miesto teritorijų apželdinimo planą. Šio mikrorajono gyvūnų mylėtojams teks paieškoti jiems skirtų pasivaikščiojimų zonų.

Sutvarkius prieigas aplink Dainavos pagrindinės mokyklos teritoriją, patvirtinus sporto aikštyno suplanuotą teritoriją, pagerės mikrorajono vaikų, moksleivių, bendruomenės sąlygos aktyviai leisti laisvalaikį, užsiimti kūno kultūra ir sportu ne tik mokymo proceso metu, bet popamokiniu ir savaitgalių metu.

Alytuje yra ne tik vienas iš geriausių futbolo varžybų stadionų, bet bus sudarytos geros sąlygos įvairaus amžiaus gyventojų grupėms, talentingiems jauniems sportininkams ir didelio meistriškumo sportininkams vykdyti treniruotes ant naujai įrengto dirbtinės dangos futbolo aikštyno.

Ankstesnis straipsnis apie Dainavos pagrindinės mokyklos stadioną. >>

_______________________________
Alytaus miesto savivaldybės administracijos Sporto ir rekreacijos skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Jakubauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.