Atsistatydino „AVJOSAS“ pirmininkas Povilas Labukas

Kovo 18 -ąją dieną po įvykusio posėdžio iš AVJOSAS (Alytaus visuomeninių jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“) pirmininko pareigų pasitraukė Povilas Labukas.  Vieną kartą nušalintas AVJOSAS narių, antrą kartą perrinktas rugsėjo mėnesio viduryje, žadėjo padaryti esminius pakeitimus organizacijoje, sukurti organizacijos tinklalapį ir pan. 

Viename iš Alytaus tinklalapių teigiama, jog buvęs pirmininkas nepasiekė užsibrėžtų tikslų, nesukūrė tinklalapio, tačiau jo veiklos rezultatai yra stulbinantys. Per trumpą laiko tarpą jis subūrė naują komandą, kurią sudarė per 50 žmonių, net 30 savanorių, paruošė ir suorganizavo visiškai naujus renginius „AVJOSAS Kalėdos“, „AVJOSAS debatai“, kovo 11 – osios dienos renginių ciklas. Dalyvaudamas mokymuose sava patirtimi dalijosi su visa komanda. Per savo neilgą vadovavimo laikotarpį buvo pradėta rengti ilgalaikė organizacijos strategija, sukurta etikos komisijos vizija, bendromis pastangomis  sukurta  AVJOSAS internetinė svetainė.

 AVJOSAS buvusio pirmininko komentaras

Kaip pats Povilas Labukas informavo,  atsistatydinti privertė asmeninės priežastys, t.y. įtemptas mokymosi režimas, pasiruošimas artėjantiems abitūros egzaminams.
Norėdamas padėkoti su juo kartu dirbusiems ir kūrusiems ateities organizaciją, jis žeria kritiką Alytaus portalui – Alytausgidas.lt, už itin netiksliai pateiktą informaciją (žr. nuoroda). Jis teigia, kad AVJOSAS organizacijos veiklos spektras yra labai platus, neakcentuojamas tik tinklalapio būtinumu. Nors tinklalapis sukurtas, jame pateikta visa informacija, trūko išspręsti tik finansavimo klausimą.

Kaip pats Povilas pripažįsta: „Darbas buvo itin įtemptas, ilgos darbo valandos biure, sukurta daug, atlikta naujų projektų, sugalvota naujų idėjų, tačiau skaudžiausia, kai įdedi didelę dalį savęs, o žmonės viešai parašo nežinodami esamos situacijos, nepasidomėję, kad esi tiesiog nieko nenuveikęs. Tai skaudžiausia“.

Laikinai organizacijai vadovaus Tomas Nikulinas.

AVJOSAS aktyviai bendradarbiauja su JRD (Jaunimo Reikalų Departamentas) ir LiJot (Lietuvos jaunimo organizacijų taryba) organizacijomis.

Kas yra AVJOSAS?

Organizacija vienijanti jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas, kuri formuoja ir įgyvendina jaunimo politiką. Taip pat koordinuoja jaunimo organizacijų veiklą, teikia joms svarbią informaciją, įvairias paslaugas, vykdo jaunimo organizacijų lyderių mokymus įvairiomis temomis, atstovauja jų interesams santykiuose su vietos valdžia, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba bei deleguoja jaunimo atstovus į miesto savivaldybės jaunimo reikalų tarybą.

17 Replies to “Atsistatydino „AVJOSAS“ pirmininkas Povilas Labukas”

 1. Draugas – taip, tikrai pritariu, bet tas pasakymas „nieko nepadarė, sėdi geria kava“ ir pan. Tikrai neatitinka realybės.. Tas pats tinklapis dėl, kurio visi kimba. Lyg jo nebūtų.. Yra tas tinklapis, tik nebaigtas. Bet taip, visiškai sutinku su Tavo pasakymu ;)

 2. Edvinai, nieko blogo ką padarėt, tik ne ta linkme ėjot, nes AVJOSAS nėra skirtas renginius organizuoti ir hebrą per miestą linksminti, o spręsti su jaunimo organizacijomis ir pačiu jaunimu iškylančias probeliamas miesto lygmeniu. Tie patys projektai yra orientuoti į renginius, o ne atsižvelgiant tuo metu susidariusias problemas jaunimo ir NVO tarpe. AVJOSAS šiuo metu nei vardo neturi nei žodžio toje pačioje savivaldybėje, pirmininkas ir didelė dalis komandos neturi suvokimo kaip valdyti tokio dydžio organizaciją, plius kompetencijų stoka. Kad pora kartų sudalyvavot seminare naudos didelės neatneš tik motyvacijos postūmį gausit :)

  Kiek padarėt tiek, tik dabar lyderių badas Alytuje ir papraščiausiai yra sunku veikti ir laviruoti visoje jaunimo politikoje ir t.t. Čia tinka pasakymas – vienas šaukštas deguto sugadino statinę medaus (apie Labuką). No offense :)

 3. Tai vat, kad parašyta neteisingai. Modelis veiklos yra :) yra visi renginiai surašyti, padaryti projektai, viskas vyksta. ;) Tarkim renginys AVJOSAS Kalėdos, buvo padarytas sunaudojant 0 lėšų. Ar gal kažkiek tik dėl patalpų reikėjo mokėt. Nepamenu. Šito veiklos plane išvis nebuvo, o buvo padaryta. :) Ir aiškinu 1002145inį kartą, kad tinklapis yra, čia jau ne nuo AVJOSAS pirmininko ar dar kažko priklauso, kad jis neatidarytas, tai priklauso nuo organizacijų atstovų, kurie turi atsiųst informaciją. O tada darbas būtų jau beveik ir baigtas, tik pora dalykų dar suredaguot ir viskas. :)

 4. Man patiko miesto portale redaktoriaus pasakytos mintys, kad nei tinklalapio nei organizacijos veiklos modelio nera. 2 Priesingi cia frontai.

 5. kritika – o ko nepadariau? :) padaryta viskas. tinklapis yra, tik jis oficialiai neatidarytas, nes nėra organizacijų informacijos ir šiek tiek pagrindinį puslapį sutvarkyt. Ko aš Tau nepadariau? Dalyvavau ir ko nepadariau? Per AVJOSAS kalėdas, laksčiau dėl renginio vietos mokėjimo, su racijom per visą renginį laksčiau užkulsiuose. Kalbant apie mokymus, skaičiavau finansus, pildžiau ataskaitos lenteles iki 3 valandos ryto. Ko aš Tau nepadariau? :) Sudalyvauk visoje šitoje veikloje ir tada sakyk, kad kažkas kažko nepadaro ;) c’mon… :)

 6. kritika – o ko nepadariau? :) padaryta viskas. tinklapis yra, tik jis oficialiai neatidarytas, nes nėra organizacijų informacijos ir šiek tiek pagrindinį puslapį sutvarkyt. Ko aš Tau nepadariau? Dalyvavau ir ko nepadariau? Per AVJOSAS kalėdas, laksčiau dėl renginio vietos mokėjimo, su racijom per visą renginį laksčiau užkulsiuose. Kalbant apie mokymus, skaičiavau finansus, pildžiau ataskaitos lenteles iki 3 valandos ryto. Ko aš Tau nepadariau? :) Sudalyvauk visoje šitoje veikloje ir tada sakyk, kad kažkas kažko nepadaro ;)

 7. blemba, gi ne puslapy esmė, o organizacijos veikloje. Sveikinu Povilą, jis tikrai stengėsi.  Visiems pirmininkams sudėtinga užduotis tenka. Sėkmės jam egzaminuose ir tolimesnėje veikloje.

 8. Nedengiu aš jo nei kiek, tiesiog pats prie viso to prisidėjau, ir nepatinka man tai, kad peikia kartu ir mane. Tinklapį – redagavau aš. Komandiniam darbe – dalyvavau aš. Peikia ne jį, o kartu ir mane, tas ir nervuoja mane.

 9. mokytis ir augt o ne vadovaut uzaukit pyrma. Tusce tavo svetaine tai kam rodai Edvinai?

 10. tarp kitko apie ‘kavos gėrima’. nesudalyvavot – nesakykit. bent jau pamatytumėt kiek visko vyksta pačiame vidaus tobulėjime. kokie stiprus ir sunkūs vyksta mokymai pačiai avjosas komandai. kas kiek laiko vyksta susirinkimai ir kas per juos kalbama. jeigu tokia tik jūsų nuomonė, tai bent jau kažkiek pasidomėkit kaip yra iš tikrųjų. ;)

 11. Ne jūs tikrai buki. SKAITYKIT STRAIPSNĮ. NUORODA PATEIKTA NET GI… SUKURTAS TAS TINKLAPIS, idiotai.. Tik neatidarytas, nepaviešintas, nes jame trūksta info. Jis sukurtas jau pora mėn, eikit pažiūrėkit patys, kad veikia ir t.t. http://www.avjosas-plius.lt/

 12. bullshit, išmokit tą AVJOSAS tvarkyt. N metų niekas nesikeičia, ir nepanašu, kad žada keistis. Dabar tik žaidžia didelius vaikai susėdę, ir tiek. Jei jau esat ten, tai ir veikit, kaip priklauso. Tai reali veikla, ne kompiuterinis žaidimas. O su realybe reikia atsakingai.

 13. Jo ir nereikia, sedejo ir nosi krapste net tinkllapio nesukure balvonas. :rotfl:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.