Alytaus stunteriai II dalis

Pirmojoje dalyje supažindinome jus  su “Stunt” sąvoka, kuri iš anglų kalbos išvertus reiškia – kaskados arba žmonės atliekantys nutrūktgalviškus triukus.
Įdomus pomėgis, atimantis daug kantrybės, nervų, pastangų, skatinantis prakaituoti ir stengtis viską atlikti kuo kruopščiausiai iki mažyčių detalių. Ne viskas pavyksta, tam reikia daug teorinių žinių, kurias pritaikius praktinėse treniruotėse, galimi labai geri rezultatai, galima daug ko pasiekti.
Kaip sekasi suderinti mokslus ir pomėgį, kokie ateities planai, su mumis sutiko pabendrauti keletas šiuo pomėgiu užsiimančių jaunuolių.

Motociklininkas mėgstantis keturračiu motociklu šokinėti per savos gamybos kieme įrengtas kaskadas – tramplinus, sutiko atskleisti dar daugiau savo paslapčių, o kitas pašnekovas vardu Edgaras papasakojo istoriją kaip susidomėjo šiuo pomėgiu.

Martynas Valūnas įsirengė savos gamybos trampliną

Kaip sutartinai abu pašnekovai kartojo, kad ateities su šiuo sportu tikrai nesieja. Šis sportas yra tik pomėgis, laisvalaikio praleidimo būdas.

Išmainęs  dviratę savo transporto priemonę ir persėdęs ant keturratės – keturračio motociklo, Martynas skrodžia  Lietuvos keliais.  Kaip pats pripažįsta, vaikystėje kai visi susirinkdavo į vieną būrį buvo gražiausios ir geriausios vaikystės dienos. Pirmieji susitikimai (meet), mokymasis vieni iš kitų stunt triukų paslapčių. Pasak Martyno šis sportas, kai yra atliekami triukai su motoroleriais, kurie nėra labai brangūs, lyginant su motociklais (britvomis), nes pasak jo:

„Na, jeigu su motoroleriu, tai manau nėra labai jis ten jau brangus tik benzino užsipilame, o pačio motorolerio paruošimas labai paprastas, pats minimaliausias variantas  (12 clock bara) tereikia pasikeiti sankabos spyruokles su svareliais. Na, o motociklas (britva), tai manau daugiau išlaidų, vis tiek ir driftini, tai padangas dažnai reikia keisti, benzino didesnės sąnaudos“, – kalbėjo Martynas.

Jų susitikimo vietos labai elementarios, pirmieji metai Dainų slėnyje, o pastarosios vasaros prekybos centro „Bauhof“ automobilių stovėjimo aikštelėje.

Pats Martynas prisipažino, kad tenka dalyvauti varžybose ir miesto renginiuose, teko dalyvauti Miesto dienų šventinėje eisenoje, „Crazy Day“ festivalyje ir kitose.

Edgaras Šimanskas sportuoti pradėjo nuo aštuonerių

Antrasis kaskadų, kaip ir geros nuotaikos  nestokojantis jaunuolis savo „stažą“ pradėjo būdamas 8 – erių metų, pirmasis jo instrumentas buvo – motoroleris. Pirmąjį triuką atkartojo pamatęs televizijos ekrane. Nuo to laiko, kaip teigia Edgaras, pradėjo aktyviai domėtis, kartoti tai su draugais, dalyvauti susitikimuose su šio pomėgio bičiuliais.

Susitikimai buvo naudingi, nes teko pažinti ir alytiškių besidominčių triukais, aptarti ar pasirodyti ko išmokta. Taip kaip ir Martynas, Edgaras teigia, jog ankščiau buvo geriau, dabar visi bičiuliai išsiskirstė, liko vos keletas rimtai besidominčių šiuo sportu, bet pasak jo, turi vilties dar susiburti pavasarį. Pasak Edgaro, ateityje jis savęs nemato kaskadininku, geriau automobilis, – šypteli Edgaras.

Parašykite komentarą “Alytaus stunteriai II dalis”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.