Alytaus miesto skauduliai

Artėja žiemos sezonas, medžiai numeta lapus, atsidengia ir ryškiausi miesto skauduliai kurių ne yra ne vienas.

Pirmas dalykas kas krenta į akis, keliaujant nuo Stiklinio pastato, tai Jotvingių turgelis ir teritorija aplink jį. Šalia jo mes turime įsivaizduojamą automobilių aikštelę, kurią minint, kad Alytus yra modernus miestas ir tiesiamos naujos gatvės, čia automobiliai statomi tiesiog ant supilto pylimo, kuris po lietaus virsta smėlio slėniu, automobiliai tiesiog skęsta, o miestiečiai gali pasinaudoti nemokamomis purvo procedūromis, tiesa prieš metus pastatytas modernus turgaus paviljonas tėra tik maža modernumo atsvara, šalia jo stūkstantiems gėlių turgaus kioskams su agro plevele dengtu stogu.

Kitas akcentas, keliaujant giliau link miesto širdies – buvusi autobusų stotis. Ši apkerpėjusi vieta daugelį metų „džiuginusi“ svečius tapo lygia dirva, kurioje ketinama statyti didelę pramogų ir prekybos oazę ir tuo sužlugdyti smulkaus verslo atstovus įsikūrusius centre bei kino teatrą, kuris taip gausiai lankomas kino filmų premjerų metu.  Juk  tai didelė erdvė, kurios paskirtis niekaip neišsprendžiama, vizija paprasta, tai erdvė smulkių parduotuvių alėjai arba didelės prekybos dėžės apkaltos skarda įkurdinimas, šios teritorijos ateitį kurs šio sklypo savininkai.

Koks centras be kultūrinių objektų, pagaliau prasidedant antram dešimtmečiui atidaryta didžioji teatro salė su moderniausia tokio tipo įstaigoms garso, apšvietimo įranga.  Tačiau apsidairę aplink matome, jog teatras vis dėlto iki galo nebaigtas, iš Rotušės pastato vis dar styro karkaso rėmai, kurie garsiai pasklidus „Palermo“ problemos, būtų apnuoginti ir matomi dar labiau, o buvęs kino teatro „Taika“ fasadas, nors kuris tapo visiškai nematomas po „Lidl“ reklamos tentais.

Pasukę link senojo miesto parko pastebime pateksime į Senamiestį, nebijokime ir užsukti į vidinius kiemus, tik perspėjame, neišsigąskite, pateksite į dar vienas purvo vonias, kadangi šioje miesto daugelyje gatvių danga, tiesiog – žvyras, o šaligatviai ištirpę kaip pernykštis sniegas, tik pagrindinės gatvės gali pasigirti turėdamos tokį turtą.

Toks mūsų centras ir jo skauduliai. Tačiau turėtume ir pasidžiaugti ir šviesos blyksniai, turime atnaujintas centrines gatves ir pagrindinę Rotušės aikštę, atsinaujinusią Laisvės Angelo aikštę, lankomą Miesto parką, baigiamą Jotvingių gatvę, tačiau kas jais vaikščios?

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.