Alytaus kolegijoje žvakučių liepsna prisiminti sausio 13-osios Laisvės gynėjai

Sausio 11-osios dienos rytą Alytaus kolegijos studentų atstovybės (AK SA) nariai neliko abejingi pilietinei akcijai, skirtai prisiminti 1991 m. sausio 13-osios dienos įvykius, ir drauge su administracija, dėstytojais bei studentais auditorijose įžiebė vilties liepsnas.

AK SA nariai nuo ankstyvo ryto lankė kiekvieną kolegijos kabinetą ir skatindami pilietiškumą, kvietė visus uždegti po žvakutę dėl tų Laisvės gynėjų, kurie kovojo vardan to, kad visi mes galėtumėme šiandien gyventi laisvi savo Tėvynėje. Džiaugiamės, jog akcijos metu dėstytojai mielai pasidalino prisiminimais apie tą lemtingą dieną, kai Lietuva apgynė savo Nepriklausomybę. Mažos, tačiau nuoširdžios istorijos, studentams leido suprasti ir bent šiek tiek pajausti tai, ką daugelis turėjo išgyventi sausio 13-ąją.

„Daugelis užaugome jau laisvoje šalyje, todėl mums tas laisvės jausmas nėra toks gilus ir brangus kaip, tarkim, mūsų tėvams, todėl svarbu bent šiek tiek prisidėti ir pajusti, ką tai reiškė žmonėms daugiau kaip prieš dvidešimt metų. Manau, kad tokios pilietiškumo akcijos yra reikalingos studentams, nes tai ugdo patriotiškumą. Šiandien visus mus sujungė žvakučių liepsna, klausėmės dėstytojų pasakojimų ir jautėme didelę pagarbą bei dėkingumą visiems, kas tada nepabūgo paaukoti gyvybės“ – sakė pilietiškumo akcijos iniciatorius Alytaus kolegijoje AK SA pirmininkas Robertas Valuckas.

Alytaus kolegijos studentams ši akcija paliko tik šiltas emocijas, norą saugoti savo laisvę, todėl visi pažadėjo sausio 13-ąją taip pat uždegti žvakutes ir namuose. Žvakės liepsna yra ne tik liūdesio ženklas, tai kartu vilties bei stiprybės simbolis, kurį kiekvienas savyje turime saugoti.

| AK SA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.