Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazijoje įkurta „Vanago Ebay“ moksleivių įmonė

Kaip ir kiekvienais metais, mokiniai gilinantys žinias ekonomikos srityje, pagal Lietuvos Junior Achievement programą, turi galimybę įkurti mokinių mokomąją bendrovę.
Sausio 13-ą dieną šeši jaunieji ekonomistai: Rokas Slavickas, Greta Čebatoriūtė, Erika Jankauskaitė, Donatas Šimanauskas, Martynas Sebestinas, Deividas Navikauskas iš Alytaus Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazijos, įkūrė tokią bendriją ir pasirinko simbolinį pavadinimą „Vanago Ebay“. Mokomoji bendrovė veikia komiso pagrindu: jūs atnešate prekę, įmonė informaciją ir jos nuotrauką talpina internetinėje svetainėje, saugo prekę savo sandėlyje, o ją pardavus – pasiima komisinį mokestį. Paklausus bendrovės prezidento kaip gimė tokia idėja, atsakymas buvo paprastas: „Alytaus mokyklose jau veikia įvairaus pobūdžio bendrovės, o mūsų mokykloje nieko panašaus nebuvo, tad nusprendėme pabandyti“, – teigė Rokas Slavickas.

Bendrovė veiks penkis mėnesius iki pat birželio 13–os dienos. Jaunuoliai tikina, kad tai dar ne viskas. Neseniai pradėję veikti su šia įmone, ateityje jie planuoja įkurti ir mokyklinių uniformų perpardavimo punktą, kuriame mokiniai išaugtas, tvarkingas uniformas galės parduoti jaunesniems savo kolegoms. Tačiau plačiau apie tai pasakoti jaunieji ekonomistai nesiryžo. Kaip patys sakė, pirmiausia norisi įsitvirtinti su mokomąja bendrove, o tuomet bus galima imtis ir didesnių projektų.

Pasidomėjus, kodėl nuspręsta dirbti komiso pagrindu, mokiniai teigė, kad tai naujovė, kuri Dzūkijos sostinėje nėra labai populiari, o juo labiau, tai bus didelė naujovė ir pačioje mokykloje. Nors bendrovė veikia kaip mokyklinis projektas, į ją gali kreiptis visi turintys ką parduoti, mainyti ar tiesiog norintys kažką įsigyti.

Svarbu: įmonė neužsiima nekilnojamojo turto, automobilių ir drabužių pardavimu.

| Gabrielė Jomantaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.