2017 lapkričio 25

Lankytinos vietos

5Interaktyvus miesto laisvalaikio žemėlapis

Gulbynė

Tvenkinys esantis šalia pramonės rajono gavo „Gulbynė“ pavadinimą dėl čia perinčių paukščių, daugiausia gulbės. Jam suteiktas mikro ornitologinio draustinio statusas. Tvenkinys nepritaikytas maudynėms, tačiau yra įrengtas lieptas ir informacinis stendas.

Jaunimo parkas
1982 metais įveistas, 36,6 ha užimantis  parkas puikiai atlieka savo funkciją, čia laisvalaikį gali leisti nuo mažiausio iki didžiausio.
Yra įrengta per šimtas suolų, vaikų žaidimų aikštelių, nutiesti keliai sudaro dalį miesto dviračio tinklų, teritorija saugi, nes stebima vaizdo kameromis.
Parke stūkso per 10 įvairių menininkų metalo plastiko skulptūrų.

  Centras

Miesto širdis, čia susitelkę visos svarbiausios miesto įstaigos, organizacijos, čia jaunimas lankosi Rotušės aikštėje ir jos prieigose, kuriose yra kavinių, barų, naktinių klubų. Mažiesiems įrengta žaidimų aikštelių.

Kurortas
Seniausia miesto dalis, dabar yra apgyvendinta, joje įsiterpę I ir II Dailidės ežerai ir Kurorto parkas. Pastarasis prasideda tik praėjus „Dainavos“ kino teatrą, jame įrengta medinių skulptūrų, suoliukų. Šalia šio parko įsikūrusi Alytaus muzikos ir sporto mokyklos.

Vidzgirio miškas

Unikali vieta užimanti 452 ha plotą miesto teritorijoje. 1960 metais paskelbtas botaniniu draustiniu. Tai unikalus gamtos kampelis, kuriame išskiriamos europinės svarbos buveinės: plačialapiai ir mišrūs miškai, skroblynai, griovų ir šlaitų miškai, sausieji ąžuolynai, aliuviniai miškai, šaltiniai su besiformuojančiais tufais.
Čia auga ypač didelę botaninę vertę turintys retieji augalai, daug saugomų gyvūnų rūšių.

Piliakalnis

Šiandien piliakalnis ir jo apylinkių vietos yra istorinis – landšaftinis draustinis.
Alytaus piliakalnis buvo įrengtas natūraliame kalne ir stūkso Nemuno upės dešiniajame krante, kur Alytupio upelis, apjuosęs piliakalnį įteka į Nemuną. Būtent nuo šio upelio, tekėjusio pro pilį, pavadinimo kilo miesto pavadinimas.
Teigiama, kad XIV a. ant piliakalnio stovėjo medinė pilis – vienas iš Lietuvos gynybos nuo kryžiuočių pastatų, kurią 1377 m. kryžiuočiai sudegino.

Sveikatos takas

Saugus, įdomus ir sveikas takas vingiuojantis per visą miestą ir net Nemuno pakrante iki Tūkstantmečio tilto.
Tai puiki vieta, norintiems pasportuoti, juolab, kad visas takas yra išklotas danga, įrengti šviestuvai, įkurtos poilsio aikštelės. Saugumą užtikrina vaizdo stebėjimo kameros. Takų ilgis daugiau nei 20km.

Senamiesčio skveras

Rekonstruotame Senamiesčio skvere, pačiame miesto istoriniame centre, atnaujinta erdvė, kurioje  įkurdintos jaukios salelės poilsiui ir laisvalaikio leidimui. Skverelyje įrengtas šviečiantis fontanas suteikiantis jaukumo ir atgaivos, modernus apšvietimas, komfortabili aplinka.

Miesto parkas

Nuo triukšmo pavargę žmonės, gali apsilankyti įspūdingame miesto parke, kurio įkūrimo šaknys prasidėjo nuo 1931 m., dabar parkas,  pačiame miesto centre su įspūdingu rožynu ir atgaivą suteikiančiu fontanu.

Žalioji gatvė

Kadaise apleista gatvė, po rekonstrukcijos pasikeitė neatpažįstamai, įrengtas pėščiųjų ir dviračių takas, poilsio salelės, jaukumą sukuriančios žaliosios erdvės, įrengtas apžvalgos balkonas, nauji želdiniai, keleto kilometrų gatvės atkarpoje sukuria jaukumo įspūdį.

Nuotraukų albumas

[table "17" not found /]

Komentuoti

El. paštas nebus publikuojamas viešai


4 + 7 =


Free WordPress Themes - Download High-quality Templates