2017 lapkričio 21
Alytaus gimnazisto atviras laiškas visuomenei

Alytaus gimnazisto atviras laiškas visuomenei

Nuo vasario 1 dienos, Alytuje paskelbus gripo epidemiją uždaromos bendrojo ugdymo įstaigos, jei į jas nesusirenka daugiau kaip 20 procentų moksleivių. Nuo vasario 2 – osios, savaitei sustabdytas ugdymo procesas devyniose Alytaus miesto įstaigose:  „Drevinuko“ mokykloje-darželyje, Sakalėlio pradinėje mokykloje, Senamiesčio pradinėje mokykloje, Dainavos pagrindinėje mokykloje, Šaltinių pagrindinėje mokykloje, Vidzgirio pagrindinėje mokykloje, Volungės pagrindinėje mokykloje, Likiškėlių pagrindinėje mokykloje ir Suaugusiųjų ir jaunimo centre.
Miesto gimnazijos mokymo proceso nenutraukia, nors gimnazistai atvirai pasakoja, kad mokyklose susirenka žymiai mažiau mokinių nei rodo tikroji statistika. Mums parašė atvirą laišką vienos  Alytaus gimnazijos moksleivis, atskleidamas tikrąją padėtį jo mokykloje, jo tapatybės neatskleisime.
„Mokausi vienoje iš Alytaus miesto gimnazijų. Praėjusią savaitę išgirdome žinią, jog Alytaus mieste paskelbta gripo epidemija. Visada maniau, kad gripo epidemijos paskelbimas mieste reiškia, kad visame mieste nutraukiama švietimo įstaigų veikla, atšaukiami planuojami renginiai tuo laikotarpiu. Tačiau įsigilinus į realybę, nieko panašaus – visos Alytaus gimnazijos vykdo savo veiklą ir toliau.
Kaip visiems puikiai žinoma, mokyklų veikla stabdoma, tuo atveju jei į mokyklą neatvyksta – 20% ar daugiau mokyklos mokinių. Mistika, tačiau visoms Alytaus gimnazijoms trūko 1-3%!
Įdomiausia tai, jog gimnazija, kurioje mokausi aš – apytuštė, o kas antras koridoriuje, kaip nesavas, nes eina į mokyklą dėl to, jog nepraleistų pamokų, neatsiliktų nuo temų, nes vytis tektų pačiam. Mokyklos vadovybė paskelbė, kad turbūt daugelis neatvykusių į mokyklą yra simuoliuojantys ir gripo epidemijos mokykloje, bet kokiu atveju – nebus. Tai jau labiau panašu į tironiškumą.
Taip, turbūt paskelbti gripo epidemiją Alytaus miesto gimnazijoms neleidžia jų ,,autoritetas“, tačiau gal pradėkime žiūrėti realybei į akis, o ne siekime rezultatų vaikų sveikatos kaina.“

552  skaitė, 1 skaitė šiandien

Straipsnio autorius: Raimundas Dabrila

el. paštas raimundas@jaunimo.lt

Vienas komentaras

  1. Bet... Kokiu tikslu?

    Gimnazijos valdžios atstovams – mokiniai yra skaičiai. Jaunimas ne tik, kad masiškai serga, tačiau yra ir priverstas eiti į ugdymo įstaigą, kadangi klasė sergančiojo nelaukia. Ji tęsia darbus, ima naujas temas bei daro atsiskaitymus. Mes, mokiniai, neesam kažkam priklausoma mėsa su kaulais. Mes, mokiniai, turime savas galvas ant pečių, turime savas nuomones. Mes netoleruosime tokių gimnazijos valdžios sprendimų. Visa ši situacija primena vokiečių koncentracijos stovyklose buvusią situaciją, kada žmonėms būdavo sakoma „Arbeit macht frei“.. :)

Komentuoti

El. paštas nebus publikuojamas viešai


2 + 5 =


Free WordPress Themes - Download High-quality Templates